Nie tylko nasza wiedza związana stricte z jeździectwem ma znaczenie w treningu. W rozwoju przyda się nam wiele umiejętności, które wykorzystujemy w codziennym życiu.
Komunikacja w jeździectwie – część I
Jednym z podstawowych założeń treningu sportowego jest zdobywanie i doskonalenie nowych umiejętności. Wiele osób słusznie zakłada, że przekłada się to na poprawę ich kondycji czy techniki. Niestety często zapomina się o tym, że dzięki uprawianej dyscyplinie zawodnicy rozwijają również zdolności, które są przydatne nie tylko w jeździectwie.
Duża część rozwoju osobistego, który wynika z doświadczenia sportowego jest bardzo przydatna również w życiu prywatnym. Przykładami tych pozytywnych efektów ubocznych jest umiejętność radzenia sobie ze stresem, wzmocnienie pewności siebie lub nawet tak podstawowa umiejętność jak komunikacja.
Niestety tak samo jak na rozwój osobisty zawodników, tak samo na naukę tego, jak skutecznie się komunikować wiele osób nie zwraca uwagi, a to właśnie ona jest jedną z podstaw dobrze wykonanego treningu, startu czy po porostu współpracy z koniem. Jak więc w takim razie z niej korzystać aby stać się jeszcze lepszym jeźdźcem?