Sezony wyścigowe już zakończone, teraz jest idealny czas na podsumowania i wyłonienie tych, którzy wyróżnili się w danej kategorii. Jesteście ciekawi jak wygląda wyścigowe podsumowanie na Partynicach?
Wyścigowe podsumowanie na Partynicach – najlepsi w sezonie 2020
Czempion trenerów – Michał Borkowski
Konie przez niego trenowane wygrały na Partynicach 11 gonitw, a suma nagród sięgnęła 196.520 zł. Spasski zwyciężył w Wielkiej Partynickiej Nagrodzie Totalizatora Sportowego, najważniejszej w sezonie gonitwie z płotami. Michał Borkowski zanotował też duży sukces zagraniczny, kiedy arab Fazza Al Khalediah wygrał w Paryżu gonitwę najwyższej światowej kategorii G1 – Qatar Cup (Prix Dragon). Konie w treningu Michała Borkowskiego zwyciężały również na stołecznym Służewcu, a najbardziej prestiżowy sukces, to triumf arabskiej klaczy Anood Al Khalediah, drugi z rzędu, w Al Khalediah Poland Cup rangi Listed.
Czempion trenerów w gonitwach przeszkodowych – Michał Borkowski
Konie przez niego trenowane wygrały na Partynicach siedem gonitw z płotami i przeszkodami. Dwa płotowe zwycięstwa zanotował Spasski, w tym to najcenniejsze – w Wielkiej Partynickiej Nagrodzie Totalizatora Sportowego. Dwa razy w gonitwie z przeszkodami dla czterolatków najlepszy był One Way Ticket, a w gonitwach z płotami dla trzylatków dwukrotnie zwyciężył Minister Wojny; jedną gonitwę płotową dla trzylatków wygrała Dagora.
Czempion jeźdźców w gonitwach przeszkodowych – Niklas Loven
Szwedzki dżokej wygrał na Partynicach dziewięć gonitw z płotami i przeszkodami, osiągając ten wynik w 26 startach, co daje bardzo wysoką skuteczność 34,6%. Jego największy sukces, to zwycięstwo na klaczy Cosmic Magic w najważniejszym wyścigu sezonu – Wielkiej Wrocławskiej Nagrodzie Prezydenta Wrocławia. Konie, których dosiadał, łącznie wygrały 240.000 zł.
Czempion jeźdźców w gonitwach płaskich – Kamil Grzybowski
Wygrał na Partynicach dziewięć gonitw na koniach pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej, a dokonał tego w 36 startach, co daje 25-procentową skuteczność. Poprowadził do zwycięstwa m.in. ogiera Ever Soleado, późniejszego czempiona trzylatków w gonitwach z płotami.
Koń Roku – Cosmic Magic
Pięcioletnia klacz trenowana w Czechach przez Radima Bodlaka była niepokonana na Partynicach w czterech startach, wygrywając Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia i Crystal Cup o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław, a także Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego i Wrocławska Trial; jej właścicielem jest I.K.Art, s.r.o.
Hodowca Roku – Fortum Michał Romanowski
Konie z tej hodowli, pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej, odniosły na Partynicach osiem zwycięstw. Trzyletni folblut Kiero wygrał dwie gonitwy z płotami i jedną płaską, dwukrotnie pierwszy mijał celownik jego arabski rówieśnik Kenjiy. Po jednym zwycięstwie zanotowały: trzyletnia klacz pełnej krwi angielskiej I Belive In Angels oraz dwa trzyletnie araby – klacz Sweet Sally i ogier Kimani.
Właściciel Roku – Aero Pegasus i Polski Klub Wiejski
Konie w barwach tego właściciela wygrały na Partynicach osiem gonitw. Trzykrotnie pierwszy na celowniku meldował się ogier pełnej krwi angielskiej Kiero – dwa razy w gonitwie z płotami i raz w gonitwie płaskiej. Dwa zwycięstwa odniósł trzyletni ogier arabski Kenijy, a po jednym – inne trzyletnie araby: klacze Djenah i Sweet Sally oraz ogier Kimani.
Puchar Młodych Jeźdźców pod patronatem Dyrektora WTWK-Partynice
zdobył Sanzhar Altynbekov, który zgromadził najwięcej punktów w ośmiu gonitwach cyklu, dwie z nich wygrywając.
Bomba Sezonu – Stajnia Junga Wiesława Jakuba Kartusa
Ever Soleado trenowany we Wrocławiu przez Roberta Świątka po wygraniu na Partynicach finałowej rywalizacji trzylatków w gonitwach z płotami, czyli Nagrody Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, zmierzył się z międzynarodową konkurencją rówieśników w płotowej gonitwie G2 – Premio Giulio Berlingeri w Mediolanie i pod wodzą Niklasa Lovena zajął drugie miejsce w 9-konnej stawce. Avestan trenowany w Czechach przez Grzegorza W. Wróblewskiego wygrał Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, zostając najlepszym czterolatkiem w gonitwach z przeszkodami, po czym także spróbował się w Mediolanie, zajmując pod Niklasem Lovenem trzecie miejsce w przeszkodowej gonitwie G3 – Premio Staffe d’Oro.
Link do video – dyrektor WTWK – Partynice podsumowuje sezon 2020
Informacja prasowa Toru Wyścigów Konnych Partynice