Niezwykłe jeździeckie wydarzenie zbliża się wielkimi krokami! 7 czerwca na hipodromie Wola rozpoczną się zawody 4FOULEE CSI4*. Zawody w połączeniu z licznymi spektakularnymi atrakcjami już od 10 lat przyciągają wielu kibiców na poznańskie trybuny. Sprawdź dlaczego nie możesz ominąć tego wydarzenia!
Powody, dla których nie może Ciebie zabraknąć podczas 4FOULEE CSI4* Poznań
Międzynarodowe zawody
Zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody 4FOULEE CSI4* Poznań mają unikalny charakter, bo odbywają się na zabytkowym trawiastym hipodromie Wola i mają rangę kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2020 i Mistrzostw Europy 2019. Łączna pula nagród wynosi blisko milion złotych. Aż 5 z 15 konkursów zaliczanych będzie do światowego rankingu. Trzy z nich mają szczególne znaczenie i odbywać się będą każdego dnia po południu. W piątek będzie to konkurs 150 cm z rozgrywką, w sobotę konkurs dwunawrotowy (145 cm – X Memoriał Macieja Frankiewicza), a w niedzielę Grand Prix (160 cm). To przyciągnie na start doskonałych zawodników z całego świata i najlepszych Polaków. Każdy z konkursów ma swoją ciekawą formułę, a kibice za każdym razem będą zaznajamiani z zasadami rywalizacji i trudnościami technicznymi parkurów.
lista zgłoszonych zawodników 4FOULEE 2019
Kto będzie najlepszy w tym sezonie?
Zawody 4FOULEE w Poznaniu będą dziesiątym Memoriałem M. Frankiewicza. Komu uda się stanąć na najwyższym stopniu podium w tym roku? Do tej pory na listę zwycięzców wpisywali się zawodnicy ze światowej czołówki:
- 2010 Andrzej Głoskowski (POL)
- 2011 Abdullah Al Sharbatly (KSA) v-ce Mistrz Świata
- 2012 Roberto Turchetto (ITA)
- 2013 Piergiorgio Bucci (ITA)
- 2014 Andrzej Głoskowski (POL)
- 2015 Cyril Bouvard (FR)
- 2016 Wilm Vermeir (BEL)
- 2017 Juan Carlos Garcia (ITA)
- 2018 Emma Augier de Moussac (CZE)
Atrakcyjne Pokazy
Piątek na 4Foulee CSI4 Poznań 2019 to przede wszystkim konkurs o nagrodę patronów Poznania Piotra i Pawła, Pony Games i…
Opublikowany przez 4Foulee CSI4 Poznań Piątek, 31 maja 2019
Hop Hop! Show
Hop Hop! Show to pokaz niezwykłej więzi pomiędzy dwoma końmi rasy KWPN – Aragonem i Tabasco, a ich trenerką. Anna Szewczyk na co dzień mieszka w Tatrach. Organizuje obozy jeździeckie, na których kładzie ogromny nacisk na opiekę i szacunek wobec koni, które są jej najlepszymi przyjaciółmi. Najmniejszym mieszkańcem jej stajni kucyk Louis, jedyny w Polsce koń z protezą nogi. Idea pokazów z końmi powstała wiele lat temu. Z Aragonem i Tabasco współpracuje od 5 lat. To właśnie konie były jej jedynymi nauczycielami tej sztuki. Jak sama mówi ma w domu wiele zwierząt, ale to jej dwa oczka w głowie. „Przebywanie z nimi sprawia mi ogromną przyjemność. Są to kochane zwierzęta i szybko się uczą. Rozumiemy się bez słów”. Niedawno Ania ze swoimi końmi zakończyła pracę nad reklamą dla telewizji TVN, a już w czerwcu będziemy ich gościć w Poznaniu. W piątek gwiazdą będzie Aragon, a w sobotę dołączy do niego Tabasco. To niezwykłe trio zaprezentuje ciekawe elementy, takie jak krok hiszpański, jambette oraz stawanie dęba na komendę, a towarzyszyć temu będzie piękna muzyka.
Kozacy
Kozacy w dziesięciokonnym pokazie dżygitówki. Dżygitówka to sztuka jazdy konnej o charakterze akrobatycznym. Jej rodowód wywodzi się z Kaukazu. Tak właśnie jeździli niegdyś Kozacy; stąd też inaczej zwie się ją woltyżem kozackim. Kozacy wykorzystywali te umiejętności podczas walk.
Dziś sztuka ta wzbudza wielkie emocje wśród publiczności, a także przenosi nas w czasie i pomaga przywołać historię tak nam odległą. Wszystkie elementy tej odmiany woltyżerki jeździec wykonuje na galopującym koniu. Należą do nich między innymi: zeskakiwanie i przeskakiwanie przez konia, obroty na koniu, podnoszenie leżącej na ziemi czapki, czy też zwisanie z boku konia. Jest to niezwykle efektowne, chwilami zapierające dech w piersiach widowisko. W role Kozaków wcielą się kaskaderzy grupy Pawła Apolinarskiego.
Orkiestry
Orkiestra Dęta Swarzędz – koncert i musztra paradna z mażoretkami. Orkiestra uświetni też ceremonię dekoracji konkursu Grand Prix.
Orkiestra Miasta Poznania zagra specjalny koncert standardów muzyki rozrywkowej.
Tańczący koń
KÜR – dowolny program ujeżdżenia do muzyki w wykonaniu mistrzyni Polski Aleksandry Szulc z SKJ Golden Dream i jej niezwykłego konia GnL Mira P. W programie elementy wyższej szkoły jazdy takie jak: ciągi, lotne zmiany nogi w galopie, pasaże, piaffy i piruety. Wszystko to wykonywane w rytmie dynamicznej i starannie dobranej muzyki. Przed pokazem odbędzie się krótka lekcja dla kibiców – ABC ujeżdżenia.
Pony Games
Najmniejsi miłośnicy sztuki jeździeckiej w zabawach na najmniejszych kucykach. Dwie 8-osobowe drużyny (dzieci w wieku 4 do 11 lat) do pokazu podczas 4FOULEE 2019 zostaną wyłonione w specjalnym konkursie.
Ułani
Podczas 4FOULEE odbędzie się konkurs X Memoriału Macieja Frankiewicza, zmarłego przed kilku laty v-ce prezydenta Miasta Poznania, który był propagatorem sportu, jeździectwa i historycznej tradycji ułańskiej. Wręczenie nagrody zwycięzcy Memoriału odbędzie się w asyście Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania. Jak zawsze przy tej okazji ułani zaprezentują swoje umiejętności.
Gdzie kupić bilety na 4FOULEE CSI4* Poznań 2019?
• przez internet na www.tobilet.pl
• w kasach przy wejściu na imprezę (kasy czynne każdego dnia od 8.00 do 17.00)
Śledźcie wydarzenie na Facebooku TUTAJ
materiały prasowe