3. Logistyka to podstawa – by zaoszczędzić czas podczas karmienia. warto, by każdy koń miał swoje własne wiadro. Dzięki temu unikniemy czasochłonnego szukania pojemników w porze karmienia. Dobrze jest je także ustawić w kolejności, w jakiej roznosimy posiłki po stajni. Po każdym karmieniu dobrze jest od razu umyć wszystkie wiadra. W ten sposób zdążą wyschnąć przed kolejnym karmieniem, a nam odejdzie irytujące szorowanie zaschniętego jedzenia.
4. Dbaj o warunki – tam, gdzie jest jedzenie, nie może być mowy o wilgoci i brudzie. Dlatego paszarnia powinna być przewiewana, sucha i czysta. Chociaż worki mają za zadanie chronić ich zawartość podczas transportu i przechowywania, to po otwarciu tracą swoją funkcję. Wtedy łatwo o zalegnięcie się w środku pleśni lub innych nieproszonych gości. To samo tyczy się wszelkich suplementów i leków.
5. Dbaj o daty – pasza jak każde jedzenie ma datę przydatności do spożycia. Jeżeli zamawiasz kilka worków naraz, dobrze jest ustawić je tak, by te o najkrótszym terminie były z przodu i jako pierwsze zostały skarmione. Jeżeli wygląd lub zapach paszy budzi twoje wątpliwości, lepiej ją wyrzucić lub zareklamować u producenta.
Tekst: Judyta Ozimkowska