Postaw na nawilżanie!
Kolejny krok w jesiennej pielęgnacji to intensywne nawilżanie. Dodatkowo nawilżanie złagodzi podrażnienia pierwszymi jesiennymi wiatrami – nieuniknionymi podczas październikowych galopów po leśnych drogach. Nawilżając buzię warto sięgnąć po krem lub serum zawierające kwas hialuronowy. Ten magiczny składnik wiąże cząsteczki wody, zatrzymując je na dłużej w głębszych strukturach skóry. Dzięki temu, nasza cera będzie lepiej i dogłębniej nawilżona. Pamiętajcie także, aby wybierać takie preparaty nawilżające, które zawierają filtry UV. Ostatecznie można dodatkowo zastosować taki filtr. To bardzo ważne – pomimo, że jesienne słońce nie rozpieszcza nas tak mocno jak letnie. Filtry skutecznie chronią skórę przed fotostarzeniem i przebarwieniami związanym z niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.
Pamiętaj!
Filtr UV jest ważny nie tylko latem! Przez cały rok jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Dlatego pamiętaj, aby używać ich również w inne pory roku. Twoja cera będzie Ci za to wdzięczna.
Olejki na jesień
Hitem jesiennej pielęgnacji są olejki które zawierają bardzo wysokie stężenie aktywnych składników. To także doskonały kompromis między jesiennym nawilżaniem a odżywianiem skóry przed nadchodzącą zimą. Najlepsze są naturalne olejki tłoczone na zimno i takie, które nie są poddawane procesom rafinacji. O ile olejki naturalnie wzbogacane są bardzo dobre tak należy unikać tych ze sztucznymi dodatkami i konserwantami.
Najlepsze i najpopularniejsze olejki to:
– olejek arganowy
– olejek kokosowy
– olejek jojoba
– olejek różany
– olejek rycynowy.
Przy zakupie zwracajcie uwagę aby olejek po który sięgacie był w szklanej i ciemnej buteleczce gdyż olejki zdecydowanie nie lubią światła i ciepła. Warto je przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. Nie kupujcie także zbyt dużych opakowań – im szybciej je zużyjecie tym lepiej bo przecież świeższy produkt jest bardziej wartościowy. Olejki znacząco poprawią elastyczność naszej skóry wzmacniając jej hydrolipidową barierę – która chroni przed działaniem wiatru, słońca i temperatury a co za tym idzie wzmacniając ją przed stoczeniem walki z zimowymi chłodami.