Międzynarodowe Forum WKKW 2018 (International Eventing Forum IEF) które odbędzie się w lutym przyszłego roku będzie miało na celu rozważenie, jakie wyznaczać granice w nadchodzących sezonach startowych.
Międzynarodowe Forum WKKW 2018
5 lutego 2018 ma być dniem świadomości i edukacji na temat WKKW w Hartpury College. Najważniejszym pytaniem ma być „Jakie są granice?”(What is the limit?). Tzn. jak daleko organizatorzy zawodów WKKW mogą przesuwać granice, nad którymi muszą nadążyć zarówno konie jak i jeźdźcy. Uczestnicy forum mają próbować odpowiedzieć na trudne pytania:„Jak zachować integralność zawodów WKKW?”, „W jaki sposób rozwijać WKKW bez kreowania rzeczywistości, w której amatorzy nie będą mogli się zmierzyć z tą dyscypliną, a dla zawodowców nie stanie się jeszcze bardziej niebezpieczna?”.
Pierwsza sesja pod tytułem „Jeśli nie jest wystarczająco dobrze, nie będzie już lepiej” będzie prowadzona przez Sandy Phillips, dawną mistrzynię drużynową Europy i Świata w ujeżdżeniu, a teraz sędzinę najwyższej klasy zawodów WKKW.
Kolejna sesja pod tytułem „Dobre podstawy zapewniają możliwość rozwoju” poprowadzona zostanie przez współzałożyciela IEF Erica Smiley, Irlandzkiego olimpijczyka i zawodnika rangi 4 gwiazdek.
Uczestnicy będą mogli także wysłuchać wykładu psycholog Charlie Unwin, o tym jak „Rozum ogranicza ciało.”
Szwed Fredrik Bergendorff poprowadzi ostatnią i najważniejszą sesję podczas Międzynarodowego Forum WKKW 2018 „Przygotować się na mistrzostwa”. Frederik został menadżerem i trenerem szwedzkiej drużyny WKKW w tym roku i poprowadził ją do zdobycia brązowego medalu podczas tegorocznych mistrzostw Europy WKKW w Strzegomiu.
Międzynarodowe Forum WKKW odbywa się od 2004 roku, wśród wcześniejszych prowadzących są m.in. podwójny mistrz olimpijski Mark Todd, znany trener Ian Woodhead, projektant tras krosowych Mike Etherington-Smith, olimpijczyk David O’Connor i wile innych osób związanych z różnymi dyscyplinami jeździeckimi. Zadaniem zebranych jest przede wszystkim dyskusja i próba rozwiązania pojawiających się problemów. Ostatnio coraz częściej słyszanego „What is the limit”, jak zapewnić bezpieczeństwo koniom i zawodnikom, mimo chęci rozwoju dyscypliny?
Małgorzata Zbierska