Prawdziwa transatlantycka bitwa między zespołami #RIDERSUSA i #RIDERSEUROPE, słynny Riders Masters Cup wraca do Paryża w piątek, 6 grudnia 2019 r. wraz z V edycją serii!
Riders Masters Cup w Paryżu
Po 5 gwiazdowym wydarzeniu, wypełnionym przeszkodami o maksymalnej wysokości, które gromadzą najlepsze konie i jeźdźców na świecie, wielkie wyzwanie czeka szefów ekip w piątkowy wieczór Longines Masters w Paryżu, gdy drużyna #RIDERSUSA zmierzy się z #RIDERSEUROPE, której w czterech edycjach jeszcze nie udało się pokonać.
Od grudnia 2017 seria ma spełniać najwyższe wymagania sportowe i stanowi ogromne międzykontynentalne wyzwanie. Ma przypominać Puchar ameryki w żeglarstwie, Puchar Rydera w golfie czy Puchar Davisa i Fed Cup w tenisie. Riders Masters Cup jeszcze się rozkręca, ale już ma wielu fanów w Paryżu i Nowym Jorku.
Połączenie zawodników najlepszych w skokach w Europie i USA w rywalizacji pozwala na stoczenie wyjątkowych pojedynków. Czy to w historii tego sportu, czy w ostatnim sezonie, Europa i Stany Zjednoczone zawsze dzieliły większość głównych tytułów drużynowych: podczas igrzysk olimpijskich, Mistrzostw Świata lub finałów Pucharu Narodów. Podczas gdy Stany Zjednoczone wygrały w zeszłym roku Mistrzostwa Świata w Jeździectwie w Tryonie (USA), Stary Kontynent natychmiast zemścił się w Barcelonie zgarniając 100% podium (Belgia, Francja i Irlandia). Riders Masters Cup, stworzony w 2016 roku przez EEM i EEF (Europejską Federację Jeździecką), podnosi tę nieustanną walkę między dwoma mocarstwami jeździeckimi.
Skład drużyn został powierzony dwóm znakomitym szefom drużyn, a selekcje drużyn do 5. edycji konkursu zostaną ogłoszone wkrótce. Ogłoszone są krótkie listy na około miesiąc przed wydarzeniem, a finałowy zespół pięciu zawodników, w tym jeden poniżej 25 roku życia, ogłoszony jest na dzień przed wydarzeniem. Ale rola szefa drużyny wykracza daleko poza samą selekcję. Muszą także być taktykiem, wybierając kolejność startów jeźdźców, a następnie, w zależności od wyników pierwszej rundy, zwycięski trener może wybrać, która kombinacja wystartuje jako pierwsza, a nawet może zmienić konie i ich jeźdźców.
Bardzo prosta koncepcja i zasady: Losowanie określa skład pierwszych pięciu pojedynków. W pierwszej rundzie (tabela A z harmonogramem) zwycięski zawodnik zdobywa 10 punktów dla swojej drużyny, a pokonany zawodnik, jeśli ukończył swój kurs, zdobędzie 5 punktów. W przerwie – pod koniec pierwszej rundy – szefowie d’équipe zmieniają kombinacje, a drużyna, która tymczasowo przewodzi, korzysta z prawa do pierwszego wyboru. Tym razem, w drugiej rundzie (Tabela C) zwycięzcy zdobywają 20 punktów, przegrani 10. Proste wyniki, które można natychmiast odczytać, które w czasie rzeczywistym wyświetlane są na tablicy, podobnie jak w meczu koszykówki lub meczu piłki nożnej. Ciężko jest tutaj nie dać się ponieść emocjom, widzowie stają się kibicami drużyny, głośno zachęcając jeźdźców i wymachując flagami … #WaveYourFlag!
Ktoś z Was planuje wizytę w Paryżu? Bilety do kupienia TUTAJ